12 marzec 2020

Tymaczasowy areszt za brutalne pobicie i groźby

Na 3 miesiące do aresztu śledczego trafili dwaj mężczyźni, którzy w sobotę brutalnie pobili znajomego. Wczoraj na wniosek prokuratora o ich tymczasowym aresztowaniu zadecydował żorski sąd. 34 i 24-latek najpierw grozili mężczyźnie, potem uderzali łomem, a na koniec podpalili budynek, w którym mieszkał.
Koronawirus
śląskie
8786
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, w dzielnicy Baranowice. Pokrzywdzony zaprosił swoich znajomych na kolację, podczas której wspólnie spożywali alkohol. Kiedy przyszło się im rozstać zaproszonym nie spodobało się to i wówczas to właśnie doszło do awantury pomiędzy mężczyznami.

34 i 24-latek niespodziewanie zaatakowali gospodarza. Najpierw grozili popełnieniem przestepstwa, a chwilę później, gdy próbował się przed nimi schować zaczęli okładać po głowie łomem. Mężczyzna zdołał zbiec z budynku i znalazł schronienie u mieszkańców pobliskich zabudowań. Ci z kolei udzielili mu pomocy i zaalarmowali mundurowych.

Zanim napastincy zbiegli zdążyli podpalić budynek, w którym mieszkał 48-latek. Wkróce jednak zostali zatrzymani przez kryminalnych na osiedlu Korfantego. Wczoraj prosto z policyjnego aresztu zostali doprowadzeni do sądu, gdzie ogłoszono im decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Obu mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi nawet do 8 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
8786
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żorach

kiedy
2020-10-19 17:30
miejsce
Hala CKE Czerwionka-Leszczyny,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-19 20:15
miejsce
Hala CKE Czerwionka-Leszczyny,...
wstęp biletowany