Lider Bayer Full atakuje Kult i Kazika Staszewskiego

fot. By Ja Fryta from Strzegom - Sławomir Świerzyński Bayer FullUploaded by Dudek1337, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27046494
Nie ustaje burza po opublikowaniu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego listy beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Do tej pory pozytywnie o przyznanych kwotach wypowiedzieli się głównie beneficjenci programu, co do słuszności których opinia publiczna ma bardzo duże wątpliwości. Po licznej krytyce programu, niektórzy beneficjenci zabrali głos.
REKLAMA
Sławomir Świerzyński, lider zespołu muzycznego Bayer Full miał być jedną z osób, którym przyznano dużą kwotę dofinansowania w ramach FWD. Wystąpił on w poniedziałek w Polsat News, w którym odniósł się do ostrej krytyki ze strony Kazika Staszewskiego, lidera kultowego w polskiej kulturze już zespołu muzycznego „Kult”.


Lider Bayer Full o Kulcie: A kto by chciał ich płytę kupić?

Lider zespołu, wykonującego m.in. ambitny hit pt. „Majteczki w kropeczki”, zdawał się być bardzo poruszony krytyką Kazika Staszewskiego, którą ten wyraził we wpisie na profilu w mediach społecznościowych, a którą zacytowała prowadząca programu Agnieszka Gozdyra.

Staszewski napisał:

„Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy".


- „Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem. Kto by chciał ich płytę kupić?”

— stwierdził w odpowiedzi Świerzyński.

Dalej, po dopytaniu przez prowadzącą, dlaczego tak uważa oraz powołaniu się na dalszy fragment wypowiedzi Staszewskiego:


„Jeśli ktoś chce nam pomóc, to niech kupi naszą płytę”,

Świerzyński zaatakował Kult słowami

„A kto by chciał ich płytę kupić?”. 


Czy to słuszna „linia obrony” lidera zespołu Bayer Full? Biorąc pod uwagę oburzenia ogromnej ilości społeczeństwa, która wychowała się na muzyce Kultu i Kazika Staszewskiego można mieć wątpliwości.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Żorach

kiedy
2021-04-18 18:00
miejsce
Centrum Kulturalno-Edukacyjne w...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-23 18:00
miejsce
Centrum Kulturalno-Edukacyjne w...
wstęp biletowany